נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

לא מוציאים את הרכב מהחנייה: 5 מקומות בירושלים שתוכלו להגיע אליהם בתחבורה ציבורית בלבד

אם אתם מתכננים להגיע לעיר ירושלים בקרוב, אתם בוודאי כבר יודעים כי ההתנהלות בעיר מבחינה תחבורתית היא קשה ומורכבת, וזאת בשל העובדה כי מדובר בעיר פקוקה ועמוסה מאוד ברוב ימות השנה. נוסף לכך, מדובר בעיר צפופה מאוד מבחינת האוכלוסייה כמו גם התיירים, ועל כן אם אתם רוצים להימנע מעמידה ממושכת בפקקים ולהשאיר את הרכב בחנייה, להלן חמש מקומות שתוכלו להגיע בתחבורה ציבורית בלבד. מוכנים? בואו נצא לדרך!

קברו של עובדיה יוסף

הרב עובדיה יוסף ז"ל נחשב לאחד מהצדיקים הגדולים ביותר שהיו במדינת ישראל, וכדמות מוערכת ובעלת השפעה רוחנית גבוהה, אין ספק כי מאז מותו הוא זוכה לכבוד בעקבות עלייה לרגל. למעשה, הקבר הפך מוקד עלייה לרגל בעבור אלו הרוצים להשתטח עליו ולהתפלל לעילוי נשמתו של הצדיק. תוכלו להגיע לקבר של הרב עובדיה יוסף באמצעות התחבורה הציבורית, ובכך לא רק להתפלל אלא גם לקבל חוויה רוחנית עוצמתית אדר מתרחשת במסגרת של ביקור באזור שאותו פוקדים אלפי מאמינים בכל יום.

הכותל מהערבי

הכותל המערבי נחשב למקום הקדוש ביותר בעבור העם היהודי, ועל כן מדי יום פוקדים את המתחם אלפי מאמינים, כאשר בזמן החגים מדובר במספרים שיכולים להגיע גם לעשרות אלפים. הכניסה למתחם הכותל המערבי אסורה עם רכבים, כאשר אין מקום להנחות ברוב שעות היום והכניסה עם רכב אסורה, ועל כן הגעה לאזור יכולה להתבצע הן באמצעות תחבורה ציבורית כמו למשל אוטובוסים או לרדת בתחנה של הרכבת הקלה בכניסה למתחם.

מערת צדקיהו

אולי לא ידעתם את זה אבל המנהרה המלאכותית הראשונה בישראל הוקמה בעיר ירושלים, כאשר מדובר במערכה אשר שוכנת בעיר העתיקה. מערת צדקיהו היא בעלת עומק היסטורי ומרתק אשר אליו נקשרו ברבות השנים מסורות כמו למשל המנוסה של מלך יהודה באמצעות המנהרה, כאשר בזמן הביקור באזור תוכלו לקחת חלק בסיור מודרך כמו גם לצפות בהופעות מוזיקליות. הגעה למקום מתבצעת הן באמצעות תחבורה ציבורית או באמצעות הליכה רגלית מכיכר ספרא, אליה תוכלו להגיע באמצעות רכב שכור או באמצעות תחבורה ציבורית.

 

 

הרי ירושלים

אחת מהאטרקציות הבולטות של העיר ירושלים היא ללא ספק ההרים המרשימים אשר בהם ניתן לצאת להליכה, לצאת לפיקניק או פשוט להשקיף אל עבר הנופים היפהפיים של העיר. מאחר והכניסה מאוד עמוסה אי אפשר להגיע עם הרכב עד לנקודת הכניסה, כאשר בכניסה להר יש תחנת אוטובוס, כך שניתן להשאיר את הרכב בבית ולהגיע בנוחות לטובת טיול או אפילו ביקור קצר באחד מהמקומות היפים ביותר בעיר, בייחוד בשל נקודות התצפית המרהיבה.

שוק מחנה יהודה

אם אתם מתכננים להגיע לשוק מחנה יהודה, כדאי שתדעו כי רצוי להגיע עם תחבורה ציבורית ולא ברכב, וזאת בעקבות ביטול של חניונים כמו גם מקומות חנייה בסמוך לשוק, וזאת מתוך הבנה כי הקהל הרב שמגיע לאזור בכל יום מתקשה להתנהל ברכב. על כן, הגעה באמצעות הרכבת הקלה או אוטובוס מהווה דרך מצוינת לקצר זמנים ולנצל כל רגע באחד מהשווקים החגיגיים ביותר בישראל, ובפרט בעיר ירושלים.

לסיכום

ירושלים היא עיר הבירה של ישראל וזוכה בהתאם לכך לביקוש גבוה מצד תיירים מהארץ כמו גם מהעולם. מאחר ומדובר באחת מהערים הצפופות ביותר, רצוי שלא להגיע עם רכב למקומות אותם ציינו כאן, אלא לנצל את התחבורה הציבורית המפותחת לטובת יצירה של מענה אשר סוגר לכם את הפינה, רגע לפני שאתם מגיעים לביקור בעיר שוקקת ומרתקת המשלבת בין מסורת, תרבות, פנאי ובילוי.

נגישות