נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

נהג צבאי: כל מה שצריך לדעת על אחד מהתפקידים הכי דינמיים בצה"ל

אם אתם מחפשים תפקיד דינאמי ומאתגר בצבא ורוצים לקחת חלק באחת מהמחלקות הכי חשובות בו, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה תפקידו של הנהג הצבאי, למה מדובר בתפקיד דינאמי ואיך הוא יוכל לפתוח לכם דלתות גם לחיים שאחרי צה"ל.

הדרך לתפקיד מתחילה בצו הראשון

נתחיל בזה שאם אתם באמת רוצים להיות נהגים בצבא ולמלא תפקיד משמעותי, אתם צריכים להתכונן כמו שצריך לקראת מבחנים לצו ראשון. ללא כל קשר להישגים שלכם במבחן ולפקיד הנהג הצבאי, תוצאה טובה יכולה בהחלט לפתוח לכם דלתות בעתיד הן בכל הקשור לתפקידים בצבא ולא פחות חשוב מזה, גם באזרחות. לכן, עשו את כל מה שאתם יכולים וככל שתקבלו תוצאה טובה יותר, כך הדרך לתפקיד הבא בצה"ל תהיה תלויה בכם, לרבות תפקיד של נהג צבאי.

מה תפקידו של הנהג הצבאי?

נפתח בשורה התחתונה – בלי הנהגים הצבאיים הצבא היה פשוט מושבת. הנהגים הצבאיים עושים הכל, הם דואגים לספק לחיילים את המזון לשטח או לכל מקום שבו הם נמצאים, הם משנעים את ציוד הלחימה והם אלה שאחראים לא רק על עצמם, אלא גם על כל מי שנמצא איתם ברכב. זו בדיוק הסיבה שבגינה הנהגים הצבאיים חייבים להיות בעלי משמעת עצמית גבוהה מאד, בעלי יחסי אנוש טובים וכי חשוב, להיות ערניים על מנת להימנע מתאונות לא מחויבות המציאות.

נהג צבאי: כל מה שצריך לדעת על אחד מהתפקידים הכי דינמיים בצה"ל

למה מדובר בתפקיד כל כך דינמי?

מי שהיה כבר נהג צבאי בעברו יודע שבכל יום יוצא לו לעשות משהו אחר, בין אם מדובר בשגרת אימונים או אפילו הקפצות לאזורי לחימה של ממש. נהג צבעי צריך לקחת בחשבון שהוא בהחלט יכול למצוא את עצמו בקו האש, פנים אל מול פנים מול האויב, ולכן מדובר בתפקיד דינאמי וחשוב. מי שרוצה להיות נהג צבאי חייב להבין שהוא לוקח חלק פעיל ביותר במערך הלחימה של צה"ל וככזה, השגרה שלו הולכת להיות מעניינית ומאתגרת. בתוך כך, לא כל אחד מתאים לתפקיד ובמסגרת הקורס בבה"ד 6, ינסו להטמיע בכם את כל התכונות הדרושות כדי להיות נהג צבאי.

מה היתרונות של התפקיד?

אחד היתרונות המשמעותיים של הנהג הצבאי הוא בכך שהוא יוצא עם מקצוע לעתיד. בשל המחסור בנהגים אזרחיים, סביר להניח שמיד לאחר השחרור יחטפו אתכם לתפקיד דומה באזרחות, מה שכמובן יתרום יפיג המון חששות בלבכם לקראת השחרור, בכל הקשור לנושא התעסוקה.

בנוסף, מכיוון שמדובר במקצוע מבוקש מאד בצה"ל וההיצע של הנהגים הוא די נמוך, בשנים האחרונות צה"ל הקצה תקציבים גדולים מאד שיסייעו בקליטה של מועמדים חדשים לתפקיד. בתוך כך, לאחר תקופת צוק איתן הוחלט כי כל חייל שיתגייס לצה"ל לתפקיד של נהג צבאי יקבל מענק של 2500 ₪, מענק יפה לכל הדעות.

יתרון משמעותי נוסף בא לידי ביטוי בעובדה שבתוך זמן קצר מאד אתם מקבלים רישיון על מגוון רחב של דרגות משא. אם תחשבו על זה לעומק, כשתהיו בני 23 תשתחררו מהצבא עם הכשרת נהגי c1 ועד רכבים של עד 12 טון. כפי שכבר ציינו, זה בהחלט מהווה עבורכם יתרון ופותח לכם לדתות לתפקידים משמעותיים גם באזרחות.

לסיכום, אין ספק שלתפקיד הנהג הצבאי יש יתרונות רבים שהופכים אותו לאחד החשובים והמאתגרים ביותר בצה"ל. אם רק תשכילו להכין את עצמכם כמו שצריך לצו הראשון ותמלאו את תפקידכם כראוי, אין ספק שייפתחו בפניכם לא מעט דלתות בעתיד.

נגישות