נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

נהיגה בטוחה בחורף: טעויות נפוצות שאפשר למנוע!

תקופת החורף היא אומנם תקופה קצרה יחסית בישראל, אולם לצערנו המעורבות של נהגים צעירים כמו גם ותיקים בתאונות בחורף עולה בעשרות אחוזים. תנאי השטח וכן ההתמודדות עם מזג האוויר הסוער עלולים להוביל לטעויות קריטיות שעולות לצערנו גם בחיי אדם. הסיבה השכיחה ביותר לתאונות היא הגורם האנושי ועל כן חשוב מאוד להימנע מטעויות שכל אחד מבצע, מתוך מטרה להעביר את תקופת החורף בשלום ובבריאות שלמה. מהם כללי הנהיגה הבטוחה ומהן הטעויות הנפוצות אותן ניתן ואף רצוי למנוע? להלן סקירה מיוחדת:

לבוש והנעלה שאינם מתאימים לנהיגה בחורף

נכון, בתקופת החורף קר מאוד ולכן אנו מתלבשים במספר שכבות. אולם, מעבר ללבוש חשוב להבין כי גם לנעליים אותן נועלים יש חשיבות עצומה מבחינת הנוחות אבל גם מבחינת היכולת לשלוט על הרגל. על כן, אם אתן מתכוונות לרכוש מגפי נשים לחורף מדובר באופציה נהדרת לטובת נהיגה בשל העובדה כי מדובר במגף שעוטף את הרגל כמו גם נוח מאוד לנהיגה. בעבור גברים עדיף לרכוש נעל סגורה עם סוליה ולא מגף גומי, כאשר ההמלצה היא ללבוש מעט בגדים ככל האפשר מאחר ונהיגה המתבצעת כאשר אנו לובשים שכבות על גבי שכבות של בגדים מסרבלת מאוד את היכולת לנהוג ולבצע פעולות שונות כמו למשל החלפת הילוכים.

הדלקת אורות ערפל שלא לצורך

אחת מהפעולות הראשוניות שכמעט כל נהג מבצע היא הדלקה של נורות ערפל. צריך לזכור כי מדובר בפנסים ייעודים למצב של ערפל בלבד, ולכן כאשר מדליקים אותו באופן קבוע הוא עלול לסנוור את הנהגים האחרים – בוודאי כאשר מדובר במצב של נהיגה בחושך. על כן, אין להדליק את אורות הערפל אלא אם כן אתם נוהגים בתנאים של ערפל.

נהיגה בטוחה בחורף: טעויות נפוצות שאפשר למנוע!

אי שמירת מרחק

כלל בסיסי לנהיגה בטוחה הוא כידוע שמירת מרחק. אולם, בישראל נהגים רבים אינם שומרים על מרחק ולמעשה חושפים את עצמם כמו גם את הנהגים האחרים והולכי הרגל לסכנות ולתאונות כתוצאה מהתנגשות או נסיעה מהירה מדי בעקבות כביש חלק. לצערנו, בלא מעט מקרים שבהם נפגעו הולכי רגל הנהגים לא שמרו על מרחק ועל כן הקפידו בזמן תקופת החורף מתוך מטרה להפחית את הסיכוי כי תופתעו כתוצאה מבלימה של הנהגים לפניכם.

חימום יתר

נכון, בחורף קר מאוד והכניסה לאוטו היא לא פעם מאתגרת עד שאפשר להתחיל ולהרגיש נעים יותר. אולם, חימום יתר של הרכב באמצעות מערכת החימום היא טעות נפוצה שרבים מבצעים – וחבל שכך. ראשית, כאשר הרכב מחומם ישנם אדים שמצטברים על גבי השמשה וכן תחושה של עייפות מוגברת כתוצאה מפעולת החימום. הדליקו את החימום למשך מספר דקות אבל תוודאי כי גם אחד החלונות פתוח למחצה, לטובת יצירת אורר וכן מניעת מצב שבו אתם מתעייפים בעקבות החימום.

אי הכנת הרכב לקראת החורף

נהגים ונהגות לא פעם שוכחים להביא את הרכב למוסך לקראת החורף. מדובר בטעות נפוצה שעלולה לעלות ביוקר מאחר ולעיתים  ישנן תקלות שאינן מטופלות ובהתאם לכך עלולות לחשוף אתכם כנהגים לתאונות ותקלות. על כן, גשו למוסך לפני תחילת החורף לטובת בדיקה של מערכות הבלימה והבטיחות, היגוי, מגבים וכמובן הצמיגים.

לסיכום, תקופת החורף היא כידוע תקופה סוערת שחושפת נהגים צעירים כמו גם ותיקים לשורה של סכנות בכביש. בכדי להפחית את הסיכוי לתאונות ולשמור על תרבות של נהיגה בטוחה רצוי לעבור היטב על הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, מתוך מטרה לעבור את החורף בשלום ובבריאות שלמה בעבורכם ובעבור הנהגים והולכי הרגל.

נגישות