נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

מאופניים חשמליים ועד הוברבורד: דרכים זולות להתניידות – בלי רכב

יוקר המחייה בישראל הוא אחד מהגבוהים בעולם ובפרט במדינות ה-OECD ואחד הביטויים המובהקים ביותר של הדבר הזה הוא מחירי הדלק שרק הולכים ומאמירים משנה לשנה. תוסיפו לזה את מחירי הביטוח שנחשבים גם הם לגבוהים במיוחד בארץ, את מיסי הרישוי על רכבים, את הטיפולים היקרים וכמובן את הרכבים עצמם שעולים לנו מאד ביוקר אחרי מיסוי גבוה, ונראה שזה פשוט לא שווה להחזיק רכב פרטי במדינה שלנו. אך האם יש אלטרנטיבות טובות יותר? ובכן, אם אתם אנשי משפחה עם ילדים כנראה שאין מנוס בהרבה מקרים מלרכוש רכב פרטי, אך בכל מקרה אחר בהחלט יש אלטרנטיבות זולות ונוחות יותר. בואו נדבר על כמה מהן.

הוברבורד

הובר בורד הוא כלי ייחודי ביותר וזהו למעשה מעין סקטבורד מיוחד המאפשר לנו להזיז אותו בעזרת תנועה קלה קדימה ואחורה או לצדדים ללא כל מאמץ פיזי מצדנו. מצד אחד הוא מהיר יחסית ומאפשר להגיע בקלות ממקום למקום ומצד שני הוא מאד קל ונייד ובעת הצורך אפשר לסחוב אותו ביד ואפילו להכניס אותו לתוך התיק. נכון, צריך להתרגל אליו אבל זה ממש לא עניין מסובך יותר מדי ועם הזמן כל אחד יכול ללמוד איך לרכב על הוברבורד. אם אתם מחפשים מוצר שכזה תוכלו למצוא מוצרים מומלצים בתחום באתר Mylist, שם גם תוכלו לעשות השוואה חכמה דרך סקירה של המוצרים המובילים בשוק.

אופניים חשמליים

עוד כלי תחבורה מהיר ונוח במיוחד שגם כיף לטייל בו. האופניים החשמליים הם קלים, מהירים ביותר ומתאימים במיוחד לשימוש עירוני, חשמליים כך שהסכום שתשלמו כדי להטעין אותם הוא זניח, בטח בהשוואה למחירי הדלק והכי חשוב – המחיר שלהם הוא זול מאד ביחס לתמורה שאתם מקבלים – כלי תחבורה מהיר ואמין שייקח אתכם בקלות מנקודה א' לנקודה ב'.

קורקינט חשמלי

אז מה עדיף – אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי? ובכן, האמת היא שמדובר בהחלט על שני כל רכב נהדרים וטובים. הקורקינט לעומת האופניים הוא אפילו קומפקטי יותר, אך יש שיגידו שהוא קצת פחות נוח בגלל העובדה הפשוטה שעומדים במהלך הנסיעה ולא יושבים כמו עם האופניים. עם זאת שווה לדעת שקורקינט חשמלי הוא קומפקטי אפילו יותר, כך שהעבירות שלו טובה יותר ואפשר להיכנס איתו לסמטאות צרות וקטנות יותר שאי אפשר להיכנס אליהן בהכרח עם אופניים. כמו כן, הקורקינטים החשמליים השונים מתקפלים ומגיעים לתצורה קומפקטית ביותר כך שניתן לארוז אותם ממש בקלות וחלקם אפילו יכולים להיכנס לתוך תיק גב בגודל ממוצע.

מאופניים חשמליים ועד הוברבורד: דרכים זולות להתניידות - בלי רכב

סאגווי

מזכיר מעט את ההוברבורד, רק שכאן כבר יש ידיות אחיזה, כך שזהו למעשה מעין שילוב בין הוברבורד לקורקינט חשמלי. זה כלי עם הרבה מאד סטייל והוא בהחלט נוח, אבל הוא לא מהיר כמו האחרים ומתאים יותר למי שעושה מרחקים קצרים ושאין לו לחץ של זמן בשעות מסוימות ביום.

קניתם רכב חשמלי חדש? שימו לב למזג האוויר

כפי שאתם רואים, הבאנו כאן כמה רעיונות ממש טובים לכלי תחבורה שיכולים להחליף ממש בקלות את הרכב הפרטי שלכם ויחסכו לכם אלפי שקלים מדי שנה ואולי אפילו יותר. עם זאת, עליכם לזכור כי אלו כלים בטוחים פחות ועליכם לשמור על הזהירות בכל שלב בנסיעה. במיוחד – חשוב להתנייד בבטיחות במזג אוויר נעים ולא לצאת לכבישים בשיא הגשם, הרוחות והקור, מה שמעלה את הסיכון לתאונה.

רכבו באחריות תמיד, מגנו את עצמכם ככל שרק ניתן והיו מרוכזים בדרך ותוכלו ליהנות מפתרונות תחבורה נוחים ומשתלמים.

נגישות