נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

טיפים למטייל: מסלולי טיול מומלצים לרוכבי אופניים

אופניים הם כלי תחבורה מופלא – הם מאד יעילים מבחינת האנרגיה המושקעת בהם ומאפשרים תנועה במהירות שלעיתים אינה נופלת בהרבה מכלי רכב ממונעים, בייחוד בפקקי תנועה. כל זאת אנחנו משיגים על כלי פשוט המונע מאנרגיית גופנו בלבד. הוא זול לרכישה ותחזוקה ולכן מאד נפוץ. מעבר להיות האופניים כלי תחבורה יעיל, הם גם מהווים דרך נהדרת לאימון גופני, טיול ופעילות משפחתית או קבוצתית מהנה. ניתן לצאת לכל מיני סוגים של טיולים על אופניים כאשר לא צריך לרכוש את הדגם הכי חדש והכי יקר בכדי ליהנות. כל שצריך הוא זוג אופניים תקינים, אביזרי בטיחות כגון קסדה, הרבה מים ומצב רוח טוב. לאחר שהשגתם את זה, תוכלו לצאת לטייל בכל אחד מהמסלולים המוזכרים כאן:

מסלולי רכיבה מגוונים

המסלולים אשר נזכיר כאן הם מאד מגוונים. חלקם יצריכו אופני שטח, חלקם ניתן לעבור גם עם אופניים פשוטות יותר. שימו לב להמלצות הספציפיות לגבי רמת המסלול.

טיילת הכט ובת גלים

המסלול הזה הוא למרגלות הכרמל בחלק העירוני של חיפה. תוכלו להתחילו מדרום לצפון או בכיוון הנגדי. המסלול עובר על שביל אופניים סלול ובהמשכו כביש לא מאד סואן לאורך הים. לאורך טיילת הכט יש מגרש משחקים ייחודי עם נוף לים כמו גם פארק עם צמחים שונים. ניתן לעצור כאן לפיקניק ולהמשיך הלאה. המסלול מתאים בעיקר למשפחות כאשר ניתן לרכב בו אפילו על אופניים עם גלגלי עזר.

טיפים למטייל: מסלולי טיול מומלצים לרוכבי אופניים

דרך נוף כרמל

על השיפולים המזרחיים של הכרמל, יש דרך אשר מובילה מאזור האוניברסיטה לכיוון דרום עד עוספיה והמוחרקה. למרות שמדובר על הר הכרמל, אין בדרך הרבה טיפוס עליות או ירידה של ירידות. זוהי דרך שניתן לעבור גם עם רכב שטח ולכן היא רחבה למדי. לאורך הדרך ניתן לעצור בצל האורנים או האלונים הרבים, להכין קפה מול נוף העמק כאשר ביום חורפי יפה ניתן להבחין גם בחרמון המושלג. ניתן לגוון באורך הטיול לפי מידת היכולת של המשתתפים. מדובר במסלול מצוין למתחילים בתחום אופני ההרים.

הרצליה לרעננה

מסלול זה מתאים למי שגר בסביבה ורוצה לטייל עם המשפחה במסלול קצר ולא מחייב. המסלול עובר דרך שדות ואף משיק לשדה התעופה בהרצליה. לא רצוי להגיע למסלול לאחר גשם כבד וגם מומלץ להימנע ממנו בשעות שיא החום מכיוון שהוא חשוף לחלוטין. בסוף המסלול ניתן לשוב חזרה או לתאם איסוף ברכב מרעננה או לחילופין, מהרצליה.

פארק הירקון

זהו מסלול מושלם לטיול משפחתי המשלב גם פיקניק ושהיה בפארק. ניתן לרכב לאורך הנחל במסלול שאינו מצריך יכולות טכניות גבוהות. המבוגרים יכולים לשאת על האופניים את כל הדרוש לפיקניק מהנה בעוד הילדים יכולים לרכב בהנאה ולהוציא אנרגיה.

לבסוף, נמליץ על עוד מסלול עירוני אשר ניתן לעשות ללא צורך לצאת מתל אביב. ניתן לרכב לאורך הטיילת מצפון העיר ועד יפו בדרום או בכיוון ההפוך ולהגיע לנמל הישן.

טיול נעים!

נגישות