נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

ביטוח לנהגי מוניות: מדריך שימושי

אחזקת רכב היא דבר נוח ולעיתים אפילו חיונית. מנגד, היא מלווה בהרבה הוצאות כאשר אחת הגדולות שבהן היא הביטוח על הרכב. מה שמפתיע הוא שעל אותו רכב ניתן לקבל שני מחירים שונים לחלוטין לביטוח שלו. ההפרש במחירים הוא עד פי ארבע! אם אתם חושבים שמדובר בטעות, המשיכו לקרוא. במאמר הזה נדון בביטוח למונית, מדוע הוא כה יקר, מה ההבדל בינו לביטוח רגיל וכיצד ניתן לחסוך בו.

מוניות מול רכבים פרטיים – אותו הרכב אבל שוני עצום!

מוניות הן בעיקרן כלי עבודה ולא כלי לשימוש אישי. ככאלו, הן צוברות הרבה מאד קילומטרים בזמן נתון. אם רכבים פרטיים צוברים עד כמה עשרות קילומטר בשנה, מוניות יכולות לצבור גם מאה אלף ואף יותר. השימוש המוגבר במונית גורם למכללים שונים בה להתיישן ולהתבלות באופן מואץ: המנוע, הבלמים, המתלים, הצמיגים ולמעשה כל מערכות הרכב. אז נכון, ניתן תמיד לתחזק ולתקן את מה שהתבלה והתקלקל, אבל לא תמיד זה מחזיר את המצב לקדמותו. מונית אשר צברה הרבה קילומטראז' מועדת להיות עם בעיות בטיחותיות רבות יותר מרכב מקביל מאותו דגם ושנתון אשר משמש באופן פרטי. חשוב אם כן לתקן בעיות במונית מייד כאשר אלו מופיעות ואפילו לבצע טיפולים מונעים. כל זאת יהפוך את הנסיעה לבטוחה יותר ויעזור לשמור על פרמיות ביטוח נמוכות.

השהות המוגברת על הכביש, גם לה יש אפקט בסיכון המוגבר למוניות. בזמן רב יותר על הכביש עולים הסיכויים לתאונה, אפילו שאינה באשמת נהג המונית. מונית לוקחת עימה לעיתים קרובות כמה אנשים וגם מזוודות או מטען אחר. זאת מוסיף לסיכון לנזק גבוה בנפש או ברכוש.

לבסוף, מוניות הן לעיתים קרובות קורבן של פשיעה שונה על רקע טרור או פלילי. למוניות אסור לסרב לנסוע למקומות מסוימים או לקחת נוסעים חשודים. זה מוביל לסיכוי גבוה יותר של מעורבות באירועים אלימים המסתיימים כאירוע עם נזק המצריך התערבות ביטוחית.

ביטוח לנהגי מוניות: מדריך שימושי

הפחתת הפרמיות למוניות

ניתן לנסות ולהפחית את הפרמיות המשולמות לחברות הביטוח על ידי כמה צעדים הנעשים במישורים שונים:

סקר שוק ומיקוח

צריך לערוך סקר שוק טוב לקבלת הצעות מחיר. חשוב לקבל הצעות מחברות אשר מתמחות ומתעסקות הרבה בביטוח של מוניות. בדקו גם שמדובר על תנאי פוליסה דומים. שנית, ניתן להתארגן כקבוצת נהגים ולבקש הצעת מחיר לרכישה כקבוצה. חברת הביטוח תעשה מאמץ נוסף אם מדובר בסכום גבוה יותר של עיסקה.

שמירה על עבר נקי

לא חסרות סיבות בגינן שווה להיות זהיר אבל עכשיו יש לכם עוד אחת. שמירה על עבר נקי מתאונות ומתביעות ביטוחיות ייצרו לכם יתרון בקבלת הצעות מחיר על ביטוח למונית שלכם.

סוג הרכב

יש הבדלים בין סוגי רב שונים גם כאשר מדובר במוניות. חשוב לקחת זאת בחשבון כאשר בוחרים את הרכב, אם כי נציין שלא שווה בגלל זה לקחת רכב שאינו מתאים לצרכים שלכם.

לבסוף, הוצאות על ביטוח המונית נחשבות כמובן להוצאה מוכרת כך שגם אם הן מעט גבוהות, הן יורדות לכם מחבות המס בסוף השנה. שתהיה נסיעה טובה ובטוחה!

נגישות