נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

לא צריכים תחבורה ציבורית: אילו משרות יאפשרו לכם לעבוד מהבית

תקופת הקורונה אליה נלוו בידודים וסגרים הביאה את טרנד העבודה מהבית בישראל למרות שעוד לפני כן כבר היו ניצנים של התופעה. לא רק השמירה על המרחק היא סיבה לעבוד מהבית, אלא קיימות גם סיבות נוספות. קבלו את המשרות שיאפשרו לכם לעבוד מהבית ביעילות מבלי צורך להשתמש בתחבורה ציבורית.

הסיבות לעבודה מהבית

כאמור, שמירה על מרחק בתקופת הקורונה היא סיבה טובה לעבודה מהבית אך הסיבה העיקרית היא הנוחות. מהבית אפשר לשלוט יותר בגידול הילדים, לבלות יותר עם המשפחה, לבזבז פחות זמן על פקקים ופחות כסף על דלק, לא לשבור את הראש על מציאת חנייה ולא להיות תלוי בתחבורה ציבורית. צריך רק פינה שקטה, אינטרנט, מחשב טוב ואפשר להתחיל לעבוד. לכן הייטקיסטים בתחומים שונים מעדיפים לעבוד מהבית ומחפשים עבודות שיאפשרו להם לבצע זאת. למשל, באתר dialog תוכלו למצוא מודעות דרושים אבטחת מידע ומשרות הייטק נוספות לעבודה מהבית.

 

היתרונות לעבודה מהבית לעובדים ולמעסיקים

אין ספק שעבודה מהבית היא עבודה גמישה. ניתן לעבוד בשעות נוחות, להחליט מתי להתחיל ולסיים, מתי לצאת להפסקה, להקפיץ את הילדים למוסדות החינוך ולהיות שם בשבילם, מבלי לעמוד בפקקים, להמתין לרכבת או לאוטובוס ועוד. מבחינת המעסיקים התפוקה עולה, העובדים יותר ערניים, בעלי מוטיבציה ועומדים במשימות. המעסיקים לא צריכים לשלם להם הוצאות כמו: שתיה, נסיעות או ציוד משרדי ולכן כולם יוצאים מורווחים. יחד עם זאת, צריך שיהיה אמון בין המעסיקים לעובדים וכמובן תוצאות. החיסרון היחידי הוא שלא פוגשים את הקולגות ולכן מפתחים פחות קשרים חברתיים. ישיבות הצוות מנוהלות בזום או בשיחות וועידה וזהו המפגש היחיד שיש למי שעובד מהבית עם שאר העובדים. לפיכך, מי שהוא יצור חברתי פחות תתאים לו עבודה מהבית.

אילו משרות יאפשרו לכם לעבוד מהבית?

כאמור, משרות הקשורות לתחום ההייטק מאוד פופולריות לעבודה מהבית בין אם מדובר בפיתוח תוכנות ובין אם מדובר בפתרונות סייבר או אבטחת מידע. בנוסף, ישנן משרות כמו עיצוב גרפי, עיצוב פנים, תרגום, כתיבת תוכן לאתרים או בלוגים, טלמרקטינג, תרגום, שיווק דיגיטלי, מסחר בשוק ההון (אפשר ללמוד את התחום במכללת פסגות ואצל העומדים בראשה), שירות לקוחות טלפוני או ניהול ללא קבלת קהל שניתן לעבוד מהבית.

אפשר גם להיפגש בבית קפה

ישנן עבודות הנעשות מהבית שמחייבות מדי פעם מפגש עם הלקוחות או שותפים פוטנציאליים. לא חייבים לפגוש אותם בבית וגם לא צריך משרד לשם כך במידה ומדובר במפגשים שאינם קבועים. למשל, ניתן לערוך פגישה בבית קפה באזור מרכזי נוח לכל הצדדים על מנת לתאם ציפיות או אפילו לעשות זאת באמצעות הזום או בשיחת וידאו מהמחשב או המכשיר הנייד. הכול בהתאם למשרה או תחום העסק בו אתם עובדים.

באילו מקרים פוגשים קהל בעבודה מהבית?

ישנן עבודות שבהן תהיו חייבים לפגוש קהל אך זה לא ימנע מכם לפתוח עסק בבית, ביחידה צמודה אליו או במרתף. מדובר על עבודות כמו קוסמטיקאית, בניית ציפורניים, איפור, עיסוי רפואי, פיזיותרפיה, טיפולים משלימים כמו שיאצו או רפלקסולוגיה, קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק, הוראה מתקנת, שיעורים פרטיים לילדים ואפילו קליניקה לפסיכולוג, יועץ זוגי או מגשר.

לסיכום

בין אם אתם שכירים ובין אם עצמאים תוכלו לחסוך לא מעט כסף ולחץ כשתעבדו מהבית. העיקר שהעבודה תהיה מעניינת, גמישה ובעלת שכר גבוה.

נגישות