נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

-מעבירים את הזמן בכיף: 4 ספרים מומלצים לנסיעות ארוכות בתחבורה ציבורית

מבלים הרבה זמן בתחבורה ציבורית? בין אם אתם תקועים בפקק או מחכים לרכבת, ספר ביד יכול להפוך מסע מייגע לפרק זמן של שקט נפשי והנאה. הקריאה מספקת רגיעה מהלחץ של חיי היומיום, וכן עוזרת בשיפור המיקוד, מפחיתה חרדה ומשפרת את התחושה הכללית של הקורא. במאמר שלפניכם פירטנו אודות ארבעה ספרים שכדאי לקרוא בעת נסיעה בתחבורה ציבורית.

ביבי – סיפור חיי / בנימין נתניהו

"ביבי – סיפור חיי" זהו ספר אוטוביוגרפי של בנימין נתניהו, המפרט אודות חייו והקריירה הפוליטית שלו, לרבות תקופתו כראש ממשלה ומחשבותיו על הסכסוך הישראלי-פלסטיני ונושאים פוליטיים אחרים. בספרו, מתאר בנימין נתניהו את חייו המוקדמים, חוויותיו כחייל וכמנהיג בצבא הישראלי. הוא מפרט גם על הקריירה הפוליטית שלו כחבר כנסת וכראש ממשלה, ועל המחשבות שלו אודות האתגרים העומדים בפני ישראל, כמו איום הטרור והסכסוך המתמשך עם הפלסטינים. תוכלו לקרוא את הספר של ביבי ולהבין לעומק את מהות הפוליטיקה הישראלית מזווית הראיה שלו. זהו ספר נהדר לקריאה בנסיעות ארוכות עבור אנשים שמתעניינים בפוליטיקה וביטחון.

הילדה החדשה / דניאל סילבה

"הילדה החדשה" זהו רומן של דניאל סילבה, מחבר רבי מכר של רומני ריגול וספרי מתח. הספר מהווה את הפרק ה-21 בסדרת ספרים של גבריאל אלון, קצין מודיעין ואוצר אומנות. בספר זה, גבריאל אלון נקרא לאחר יציאתו לפנסיה כדי לחקור רצח של נערה בריטית שעבדה כמטפלת בוושינגטון. החקירה מובילה אותו לחשוף עלילה סבוכה בה מעורב אוליגרך רוסי רב עוצמה וחסר רחמים, אשר יעשה הכל כדי להגן על האימפריה שלו. בין אם אתם מתניידים ברכבת או באוטובוס, זהו ספר מצוין לשאת איתכם ולקרוא במהלך הנסיעה.

 

 

המיטה של ריאן / טיז'אן

"המיטה של ריאן" הוא רומן מאת טיז'אן, מחבר רבי מכר של רומנטיקה עכשווית וסיפורת למבוגרים. הספר מגולל את סיפורה של אישה צעירה, ריאן, הנאבקת להשתחרר מהעבר ולמצוא אושר בהווה. ריאן סוחבת זיכרון של תאונה טרגית שלקחה את חייו של החבר שלה והותירה בה צלקות פיזיות ונפשיות. היא בורחת לבקתה ביער כדי לנסות לברוח מעברה ולנסות למצוא מרפא. בעודה שם, היא פוגשת בחור צעיר בשם ג'ייס, שגם הוא בורח מהשדים ומהעבר שלו. ככל שהשניים מבלים יותר זמן ביחד, הם מתחילים להיפתח זה בפני זה ולעזור אחד לשנייה להחלים. הם מתאהבים אחד בשנייה, אך העבר שלהם והסודות שהם שומרים מאיימים להרוס את כל מה שבנו יחדיו.

סרט עם סופיה / הרמן קוך

"סרט עם סופיה" הוא רומן מאת הרמן קוך, סופר ומחזאי הולנדי. הוא יצא לאור בשנת 2019 ומספר את סיפור חייו של סופר בשם ראלף, שמתבקש לכתוב תסריט לסרט המבוסס על חייו. כשראלף מתחיל לעבוד על התסריט, הוא מוצא את עצמו חי מחדש את עברו, מה שגורם לו להרהר על מערכת היחסים שלו עם ביתו סופיה. הרומן מחולק לשני חלקים: החלק הראשון מתרחש בהווה ומתמקד בראלף בעודו כותב את התסריט, והחלק השני מתרחש בעבר ומתמקד במערכת היחסים של ראלף וסופיה, וכן באירועים שהובילו להתרחקות ביניהם. הרומן עוסק בנושאים כמו משפחה, זיכרון, וההבדל הדק בין מציאות לדמיון.

לסיכום

קריאת ספרים במהלך נסיעה בתחבורה ציבורית זוהי דרך נהדרת להעביר את הזמן ולהתעמק ביקום מקביל של עלילה, דמויות, מתח ומיסתורין. אפשר לקרוא ספרים אוטוביוגרפיים כמו "ביבי – סיפור חיי" או רומנים כמו "המיטה של ריאן" או "סרט עם סופיה". בפעם הבאה שאתם בדרך לעבודה או לטיול בתחבורה ציבורית, כדאי לקחת ספר ולראות איך הוא יכול לשנות לטובה את הנסיעה.

נגישות