נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

האם חברה שמפעילה תחבורה ציבורית צריכה שירותי מחשוב?

מחשוב הוא תחום מורכב מאוד ודי יקר, אך גם כזה שעסקים לא יכולים לתפקד בלעדיו. לאור זאת, מחפשים באופן טבעי דרכים שונות לייעל ולחסוך. האם שירותי מחשוב ("מחשוב ענן") יכולים לסייע בכך, לעסקים בתחום התחבורה הציבורית?

היקף התועלת מספק את התשובה

כאשר עסקים שוקלים שימוש בשירותי ענן שונים, מבינים די מהר שמדובר בתפיסה מיוחדת ושונה באופן מהותי. שוני זה, ביחס למחשוב פנימי בעסק, מתבטא בין השאר בשורת תועלות משמעותיות מאוד. לרוב, מעבירים רק חלק מהפעילות לספקי ענן חיצוניים, אך אפילו העברה חלקית כזו, עשויה לתרום רבות. קחו למשל כדוגמה, את אוסף השירותים אשר חברת  GNS מציגה באתרה. בפסקאות הבאות נשתמש בהם, לשם המחשת תועלות שירותי הענן. כפי שתראו, הדבר מצטבר לאוסף תועלות, אשר מספק תשובה חד משמעית לשאלת הכדאיות: כדאי בהחלט וגם משתלם!

שורת תועלות כספיות

תועלת מיידית למדי, היא ששירותי מחשוב מחליפים ציוד מחשוב פנימי בעסק, בשכירת שירותים בתשלום חודשי נוח. חברות בגודל בינוני עד גדול, כמו חברות בתחום התחבורה הציבורית, זקוקות להיקפי מחשוב גדולים למדי. לכן, מדובר בחסכון מצטבר משמעותי מאוד. יש להן צורך במערכות מחשוב "כבדות" דוגמת ERP, שניתן להחליף בשירות ERP בענן. את השרתים הרבים שיש לרכוש ולנהל, ניתן להחליף בשכירת שרתים וירטואליים (Virtual Private Server) בענן. יש לכך דוגמאות רבות וכל עסק, מוצא את השילוב שנוח לו, של מחשוב פנימי וחיצוני. החיסכון הוא לא רק על רכישת ציוד פנימי, אלא גם על העלויות השוטפות שנחסכות, של טיפול בו – כוח האדם הנדרש, עלויות חשמל, מיזוג ושטח הרצפה עבור הציוד, פחת שמתרחש בערכו של הציוד עם הזמן ועוד.

האם חברה שמפעילה תחבורה ציבורית צריכה שירותי מחשוב?

שיפור ניכר לגמישות התפעולית

הקלות של שכירת שירותי מחשוב וביצוע שינויים באופן השימוש בהם, משפרת גמישות עבור חברות התחבורה. מערכות המחשוב יוכלו בעזרתם לעמוד טוב יותר, בשינויים בדרישות המשאבים. אם שוכרים למשל שירות אחסון בענן מחברה כמו GNS, נהנים מסקלאביליות מעולה. שירותי עזר דוגמת Load Balancers או Content Delivery Networks, מסייעים להבטיח פעילות חלקה, מול כל רמה נדרשת של עמידה בעומסים. הגמישות מתבטאת, גם בכך שמדובר בתחום וותיק ובשל, אשר יודע לפתור אתגרים של שילוב מערכות פנימיות וחיצוניות. במידת הצורך, תוכלו למשל להשתמש באופן זמני בשירות ענן חזק, שלא היה משתלם לכם לרכוש כתוכנה פנימית. גמישות כזו חשובה מאוד בעולם העסקים המודרני, בו התחרות רבה והשינויים מהירים. מי ששורד ומשגשג, הם אותם עסקים אשר ערוכים מראש להסתגלות ולתגובה באופן מהיר.

תרומה להמשכיות עסקית

חברה שמפעילה תחבורה ציבורית, מנהלת למעשה פעילות רבה מאוד, באופן קבוע: מתן שרות רצוף ללקוחות ומידע חיוני, ניהול צי רכבים, ניהול הנסיעות (כולל זיהוי מיקום הרכבים בזמן אמת וניהול תפקודם על פי לוח הזמנים של השרות), ניהול מספר עובדים לא קטן ועוד. באמצעות שירותי ענן, ניתן לשפר את היכולת להבטיח המשכיות עסקית. יש לא מעט שירותים כאלה, שיסייעו לצמצם סיכונים של פגיעה בפעילותכם השוטפת. למשל שירותי אבטחה שונים (הגנה מפני מתקפות DDoS, פיירוול בענן, WAF), שירותי גיבוי וכמובן שירותי DRP והמשכיות עסקית. אצל GNS אגב, מדובר על 13 חוות שרתים, אשר פרוסות במיקומים שונים ברחבי העולם, כולל ישראל, ארה"ב ואירופה. החברה גם מציעה שירותי NOC ותמיכה טכנית, תחזוקת שרתים ותמיכה. כל אלה, תורמים להמשכיות העסקית.

לסיכום

מומלץ לכל חברה שעוסקת בתחום התחבורה הציבורית, להכיר היטב את נושא שירותי המחשוב ולהסתייע בו.

נגישות