נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

רכב חכם – לבית חכם: עכשיו אפשר להפוך גם את החניה הפרטית לחכמה!

שילוב מחשוב בניהול הבית, הוא אפשרות מעניינת ורבת תועלות. יותר מכך – אפשרות זו זמינה כיום לכולם, בקלות יחסית ובמחיר סביר. הדבר מתבטא במגוון אפשרויות התקנה ושימוש, שאחת השימושיות שבהן היא בנושא החניה. מה זה אומר בפועל?

אוטומציה בחניה

ניתן להתקין לחניית הרכב בבית שער חשמלי. שער זה, תוכלו להפעיל גם מרחוק ואף לחבר אותו למערכת ניהול מרכזית של "הבית החכם". שערים הם כמובן חלק חשוב וישן בכניסות לבתים, כולל כניסות הרכבים לחניות. אלא שכיום, שערים אלה יכולים להיות מתופעלים בצורה מכאנית, לרוב באמצעות מנוע חשמלי. התקנת שער כזה או הסבה של שער קיים להפעלה אוטומטית, אינם מסובכים במיוחד. בכדי להשיג זאת, תצטרכו להתקין מנוע לשער חשמלי ועוד כמה רכיבים משלימים שנפרט כאן בהמשך. השער עצמו, יכול לפעול על אותם עקרונות שלפיהם פועל שער "ידני". להיפתח לאורך מסילה תחתית או מסילה עילית (שער "קונזולי"), ככנף אחת שנפתחת על ציר או שתיים, כשער שנפתח כלפי מעלה כמו שהוא או אולי נגלל למעלה בדומה לתריס. ההבדל הוא, שהכוח הנדרש להפעלה יגיע ממנו ושהפיקוד יהיה חשמלי.

אינספור תועלות   

באמצעות מנגנונים כאלה, ניתן להשיג לא מעט תועלות.

פתיחה מרחוק

תוכלו לפתוח את שער החניה מכל מקום. הדבר עשוי להיות שימושי, כאשר אתם מתקרבים לחניה או רוצים לצאת ממנה. הוא שימושי גם במקרה שבו רוצים לפתוח את החניה מרחוק עבור אורחים.

פיקוח

היכולת לדעת מה מצב בשער, מבלי להיות לידו. זאת, הן באינדיקציה פשוטה של "פתוח" או "סגור" והן באמצעות מצלמות. יש לכך כמובן השלכות אבטחה ברורות וחשובות. אם תשמעו בלילה רעשים חשודים מכיוון החניה, תוכלו לבדוק את המצב מבלי לצאת מהדירה.

שדרוג מהיר

"לשדרג" את השער ובכלל את איכות החניה שלכם, במהירות ובהשקעה נמוכה יחסית. למעשה, התוצאה שמתקבלת מהווה שדרוג של הנכס כולו, בין אם זה עבורכם או לשם השכרתו או מכירתו.

רכב חכם - לבית חכם: עכשיו אפשר להפוך גם את החניה הפרטית לחכמה!

תסריטי שימוש מתוחכמים

ככל שתשלבו מערכות מסוג זה בחניה ובבית בכלל, כך תוכלו להפעיל תסריטים מיוחדים של שימוש בהם. למשל, במצב שבו אתם חוזרים לבית עם הרכב, האורות באזור החניה יוכלו להידלק אוטומטית, השער יפתח בפניכם, אורות הסלון בבית יודלקו גם כן "מעצמם", אולי גם המזגן וכן הלאה. הפרטים תלויים בכם. בכדי להוסיף ולהמחיש את האפשרויות, הנה רעיון נוסף: אתם מגיעים כאמור חזרה לבית ולחניה והחניה ממוקמת מתחת לפרגולה חשמלית. אם התחיל גשם, תגלו שחלקה העליון של הפרגולה כבר נסגר בהתאם לכך, באופן אוטומטי.

התקנה מקצועית

מחד, מוצרים אלה נועדו להתקנה קלה יחסית והם מוצרים מודולאריים למדי. מעין "לגו" רב אפשרויות. עם זאת, עדיף ומומלץ להזמין איש מקצוע בכדי להתקין מערכות כאלה. מדובר על טיפול במנוע שעובד עם מתח גבוה, בשער מיוחד על תכונותיו השונות, בחיבור לאפליקציה ועוד. כך שיש כאן היבטים רבים שכנראה לא מוכרים לכם, מה גם שההתקנה איננה יקרה במיוחד. איש המקצוע יבטיח שהמנגנון יכלול גם אמצעי אבטחה חשובים, בהם עינית שתמנע פגיעה של השער בחפצים ואנשים שעלולים לעמוד בדרכו וכן נורת אזהרה שתספק אינדיקציה בולטת על תנועת השער. הוא גם יבדוק עבורכם שהכול אכן עובד היטב, החל משלט הפיקוד ועד השער עצמו.

לסיכום

לכל מי שמעוניין לשדרג את הבית ובמיוחד את החניה, כדאי מאוד לשקול אפשרות זו.

נגישות