נוסעים כאן

כל סוגי התחבורה בישראל

נהיגה בטוחה: כל מה שצריך לדעת על ביטוח לאופנוע

הגשמתם חלום ורכשתם אופנוע? יש לכם ציוד מגן ואף תכנון לקראת הנסיעה הראשונה? טרם עולים על האופנוע מוזמנים לעצור לוודא שמלבד קסדה ומגני ברכיים, גם יש ברקע ביטוחים מתאימים. הכירו אתר שעושה את סך שיעורי הבית עבורכם! מה אם כן אופנוענים צרכים לדעת בהקשר לביטוחים? ניגשנו לעשות סדר!

הדרך מהמהירה והבטוחה לסגור ביטוח

טרם נעצור לציין מספר עובדות שנוגעות נקודתית לביטוחים עבור אופנוענים, נעצור לציין שניתן לדלג על סך המידע ולקפוץ ישירות לשורה התחתונה: ניתן לעשות ביטוח מתאים ללא כל בדיקה מעמיקה! אם כן איפה עושים ביטוח לאופנוע באופן מהיר, כלכלי ואמין? בקרו באתר של אודי דגן – סוכנות לביטוח בע"מ! באמצעות גלישה באתר ניתן לקבל הצעת מחיר באופן מקוון ולצד התייחסות למגוון דגשים אישיים, וזאת כי מדובר בסוכנות שעובדת מול מגוון חברות ביטוח מובילות, כך שהיא חסרת אינטרס אישי, ובמקביל כן בעלת ניסיון עשיר ומחזיקה במחויבות להשיג עבורכם את תנאי הפוליסה הטובים ביותר.

עובדה מס' 1 – אופנוענים משלמים יותר

אם יש לכם רכב, אל תצפו לאותן עלויות מבחינת ביטוחים. ביטוח חובה עבור אופנוע נחשב יחסית יקר, וזאת בשל מוטיב הסיכון. אופנוענים נוטים יותר לעשות תאונות ואף תאונת יותר קשות, פשוט כי הם יותר חשופים. מעבר לביטוח חובה, גם ביטוח מקיף עבור אופנוענים נחשב יותר יקר, וזאת כיוון שלעומת רכב, אופנוע יותר קל לגנוב.

 

 

עובדה מס' 2: לא רק דרך הפול

אם בעבר אופנוענים היו נאלצים לבטח רק דרך הפול (מאגר ביטוח מאורגן), הרי שכיום המגמה שונה, וזאת הודות לרפורמה שנכנסה לתוקף בשנת 2009. הרפורמה הובילה לכך שמבוטחים שנחשבים בעלי רמת סיכון גבוהה (ולו בשל היסטוריית נהיגה שמעידה על כך) הופרדו משאר המבוטחים. מסקנה? ניתן לחסוך, אך במקביל נדרשים לוודא שבוחרים באופציה המתאימה. כיצד? התשובה הקלה היא להיעזר בשירות המקוון שמציע האתר מבית סוכנות אודי דגן. פשוט משאירים פרטים אישיים, עונים על כמה שאלות ומקבלים הצעת מחיר אידיאלית.

עובדה מס' 3: פוליסות מוזלות לא בהכרח כדאיות

כל נהג אופנוע מוזמן לבחור בין ביטוח חובה שכולל השתתפות עצמית לבין ביטוח חובה שאינו כולל. מה עדיף? ובכן ברור שדמי השתתפות עצמית מוזילים את הפוליסה (ואף עד כ20%), אך יש לקחת בחשבון שברגע האמת עשויים להצטער. מדוע? כיוון שאם מדובר בנזק של עד 25,000 ש"ח, או אם מדובר באיבוד של 7 ימי עבודה, אין לצפות לכל השתתפות מטעם הפוליסה. פה ראוי לקחת בחשבון שרוב התאונות שנוגעות לאופנוענים אכן קלות, כך שגם אם מדובר בהנחה, אין זה כלל בטוח שהיא רצויה.

עובדה מס' 4 – לא כל ביטוח מקיף אכן מקיף

כידוע לכל, אופנוען מוזמן לעשות ביטוח חובה וזאת לצד ביטוח מקיף וביטוח צד ג' (מכסה נזקי רכוש שנגרמו לאחרים באמצעות האופנוע). עם זאת, מי שנעזר בסוכנות לביטוח בע"מ מבית אודי דגן עשוי לגלות שישנה תת אפשרות נוספת – ביטוח מקיף מצומצם. מהי אם כן המשמעות? ובכן בעוד שביטוח מקיף מכסה כל סוג של נזק שנגרם לרכוש בשל תאונה, שריפה וגניבה, והוא בין היתר מכסה נזקים שנוגעים לתאונה עצמית ואף מכסה נזקי רכוש שנגרמו לצד ג', הרי שביטוח מקיף מצומצם אינו מכסה נזק שנגרם לרכוש בגין תאונה עצמית.

לסיכום

רגע לפני שבוחרים פוליסות רצויות ובוחנים תנאים משפיעים, יש לבחון היטב שורה של נתונים אישיים. מה מעבר? רגע לפני שמתחילים תהליך מייגע של בדיקות, מוטב להכיר דרך קלה ובטוחה – נעזרים בסוכנות ביטוח מבית אודי דגן!

נגישות